ניקוי חניונים – איך בוחרים את הציוד הנכון?

 

ניקוי חניונים אינו דבר פשוט, מדובר בשעות עבודה רבות ובתחזוקה יומיומית. בין המשימות השונות הכרוכות בניקוי חניונים נמצא:

 • טיאוט פיח ואבק
 • שטיפת מערכת הספרינקלרים.
 • שטיפת הרצפה מסימני צמיגים שמן.

אל לנו לשכוח שלרוב חניונים משתרעים על גבי שטחים נרחבים דבר המקשה על מהירות הניקוי.
לרוב רצפת חניונים הינה רצפת בטון אשר סופחת לתוכה ולעיתים הרצפה מצופה באפוקסי אשר מתלכלך מסימני צמיגים ופיח וכך הסימונים בחניון נעלמים אט אט.
ניקוי חניונים בעזרת עבודה ידנית יכולה להפוך את השרות הנ"ל ללא כלכלי כיוון שיצריך שעות עבודה רבות כמו גם שימוש בצוות עובדים נרחב, אם כך מה עושים?

על מנת להקל על תהליך ניקוי חניונים מצד אחד ולבצע עבודה טובה ואיכותית יותר מצד שני, ניתן לרכוש ציוד שטיפה וניקוי אשר יתמוך במשימות העומדות לפנינו.

3 טיפים לבחירת הציוד הנכון

כאשר מדובר במכשיר שטיפה עבור ניקוי חניונים יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים. תחילה חשוב לקחת בחשבון באיזה סוג של חניון מדובר, האם זהו חניון תת קרקעי או האם מדובר בחניון באוויר הפתוח?
כמו כן יתכן שישנו צורך גם לחניון מסוג זה וגם מסוג זה. סוגים שונים של משטחים דורשים מכונות שונות, אופן תחזוקה שונה ומענה על צרכים שונים.
בנוסף יש לבדוק מהו גודלו של החניון, מהו גודל השטח אשר דורש ניקוי, ככל שהשטח גדול יותר כך יש צורך במכונה בעלת הספק חזק יותר ומיכל גדול יותר אשר יאפשר ניקיון אחיד ורציף.
הפרמטר האחרון אליו כדאי לשים לב הוא מהו שגרת הניקיון הנדרשת, במידה ומדרשת תחזוקה שוטפת לעיתים קרובות ואף יומיומיות רצוי לבחור במכשיר מסיבי וחזק אך במידה והתחזוקה אינה יומיומית ואינה דורשת ניקיון רב המכשיר הנבחר יכול להיות קל יותר המתאים לניקוי שטחי יותר.

כיוון שקיימים דגמים רבים של מכשירי ניקוי חניונים עומדת בפניכם בחירה לא פשוטה. ישנם מכשירים שונים המספקים פתרונות שונים ועליהם נעמוד. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר.

מכונת טיאוט

מכונת טיאוט מעניקה לנו פתרון לאבק ולפיח והלכלוך הגס כגון בדלי סיגריות ניירות ועוד ומאפשרת לנו לכסות שטחים נרחבים בפרק זמן קצר וע"י מפעיל בודד.
מכונות הטיאוט בעלות מברשות גליליות אשר אוספות את הלכלוך ומערכות שאיבה אשר שואבות את הפיח והאבק ובכך מאפשרות למפעיל לנקות מבלי להיכלא בתוך עננת אבק.
ישנם סוגים שונים של מכונות טיאוט חלקם מפעיל הולך וחלקן רכובות. ככל שהמכונה גדולה יותר כושר הניקוי שלה חזק ומהיר יותר. זהו הפתרון האידאלי לניקוי חניונים בצורה מיטבית.

מכשיר שטיפה בלחץ

מכשיר שטיפה בלחץ איכותי יסיע לנו לשטיפת מערכת הספרינקלרים וגם להסרת כתמי שמן עיקשים.
כיוון שלרוב לא תהיה לנו זמינות של שקע חשמל תלת פאזי, רצוי לרכוש מכשיר בעל מנוע עצמי בנזין / דיזל ובעדיפות למים חמים.
מכשיר שטיפה בלחץ שכזה יסייע לנו בניקוי חניונים וההתמודדות עם כל כתמי השמן והצמיגים ויחסוך לנו שימוש נרחב בחומרים.
שני האביזרים העיקריים שיעזרו לנו להתמודד עם המשימה בהצלחה הם דיזה טורבו (ייעודית לפירוק לכלוך קשה במיוחד- לרצפות בטון ואבנים משתלבות) וקנה קשתי המאפשר לנו לשטוף את כל צינורות הספרינקלרים ללא כל מאמץ.

מכונת שטיפה רכובה

מכונת שטיפה רכובה תספק לנו את התוצאה הסופית לשטיפת החניון.
המכונה בעלת לחץ מברשות גבוה דבר המאפשר הסרת כתמים עיקשים בשילוב עם חומר שטיפה ייעודי כאשר המכונה מקרצפת ושאבת את הלכלוך שהתפרק.
התוצאה הסופית היא רצפה נקייה מלכלוך ואבק. פעולת הטיאוט המקדימה תסייע לנו לשמור על המכונה מבלאי נוסף וסתימות במערכות השאיבה.
מכונת שטיפה רכובה הינה הפתרון האולטימטיבי לניקוי חניונים בצורה מהירה ומקצועית.

כיצד רוכשים מכשיר

ניקוי ושטיפה של חניונים יכול להיות תהליך מאוד ארוך ומתיש מבחינה פיזית כאשר לא קיימים העזרים הנכונים.
על מנת להקל על תהליך הניקיון והתחזוקה השוטפת קיימת האפשרות לרכוש מכשיר לניקוי חניונים אשר יפשט עבורכם את העבודה ויהפוך אותה לקלה ופשוטה יותר.
כמובן שעל מנת לרכוש את המכשיר הנכון עבורכם חשוב תחילה למפות את הצרכים ורק לאחר מכן להבין מהו מכשיר השטיפה אשר יענה עליהם בצורה מדויקת.
לרוב כאשר נרכוש מכשיר שטיפה לחניונים נחפש מכשיר המתאים לשטיפה של כל סוגי הרצפות שכן כל חניון עשוי ממשטחים אחרים ועל כן מכונה מעין זאת תענה על כל הצרכים הקיימים כאשר מדובר בניקיון של חניונים.

 

 

 


רוצים לקבל עוד מידע על המוצר ? להתייעץ עם איש מקצוע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  אני מאשר/ת קבלת מסרים פרסומיים, עדכונים ודיוורים
  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.